Despre noi

Comisiile AMFM Hotarari si decizii Liga a IV-a Liga a V-a Cupa Romaniei OLD BOYS Campionat copii si juniori Futsal Comisia municipala a arbitrilor: Scoala de arbitrii de fotbal Formulare Regulamente Contact
Grupa 1 Grupa 2
Copii Grupa 1995-1996 Grupa I
Copii Grupa 1996 Grupa I
Copii Grupa 1997 Grupa I
Copii Grupa 1997 Grupa II
Copii Grupa 1997 Grupa III
Copii Grupa 1998 Grupa I
Copii Grupa 1998 Grupa II
Copii Grupa 1999 Grupa I
Copii Grupa 1999 Grupa II
Copii Grupa 1999 Grupa III
Copii Grupa 2000 Grupa I
Copii Grupa 2000 Grupa II
Copii Grupa 2000 Grupa III
Copii Grupa 2001 Grupa I
Copii Grupa 2001 Grupa II
Copii Grupa 2001 Grupa III
 
 
 
 
                     
1 Tiriac Arena 19.05 8:30 2001  I ACS Regal Sport FC Juniorul        
                     
2 Tiriac Arena 19.05 10:00 2001  II FC Juventus FC Dinamo 1948        
                     
3 Agronomia 19.05 16:00 2000 FC Dinamo 1948 SC FC Steaua        
                     
4 Agronomia 19.05 18:00 2000 ACS Regal Sport SC Sport Team        
                     
5 Tiriac Arena 30.05 8:30 2001 FC Juniorul FC Juventus        
                     
6 Clinceni 21.05 16:00 2001 Regal Sport SC Dinamo 1948        
                     
7 Clinceni 2 21.05 10:00 99 Concordia Chiajna FC Voluntari        
                     
8 Clinceni 1 21.05 18:30 99 Dinamo 1948 ACS Regal Sport        
                     

 

TURNEUL  PLAY – OFF

GRUPELE: 1999, 2000, 2001, 2002

 

La sedinta organizata cu prilejul desfasurarii turneului play – off au fost stabilite obligatiile pe care le au echipele participante. Acestea sunt :

-      Prezentarea la terenul de joc cu 2 (doua) randuri de echipament de culori diferite

-      Prezenta unui cadru medical atestat (medic sau asistent medical)

-      Carnetul de legitimare cu viza anuala si medicala la zi

-      B.I. sau C.I. in original sau copi legalizate la jucatorii care au implinit 14 ani

-      Certificatul de nastere in original sau copie legalizata la jucatorii care nu au implinit varsta de 14 ani

Au drept de joc jucatorii nascuti in anul grupelor respective sau mai mici care sunt legitimate la clubul/asociatia respectiva.

PLAY - OFF
Grupa 1999 - seria 1
TEREN - ROSU 
                                 
DATA Vineri - 08.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015   DATA Marti - 12.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat   ORA ETAPA  3  Rezultat
  Dinamo 1948 STA       10:00 Dinamo 1948 FC Voluntari 1 0     STA FC Voluntari    
10:00 FC Voluntari ACS May - Day 15 2     STA ACS May - Day       10:00 Dinamo 1948 ACS May - Day 14 1
                               
  SEMIFINALE
 
            DATA Joi - 14.05.2015            
            ORA SEMIFINALE Rezultat            
            10:00 Dinamo 1948 Concordia Chiajna 2 2 6 5 dupa Lovituri de Departajare    
            12:00 FC Voluntari ACS Regal Sport 1 3            
                                 
                               
FINALE  -  CLINCENI
                               
            DATA Joi - 21.05.2015            
            ORA FINALE Rezultat            
            10:00 Concordia Chiajna FC Voluntari 1 0            
            18:30 Dinamo 1948 ACS Regal Sport 3 1            
 

PLAY - OFF

Grupa 1999 - seria 2
TEREN - ROSU 
                                 
DATA Vineri - 08.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015   DATA Marti - 12.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat   ORA ETAPA  3  Rezultat
  ACS Regal Sport STA       12:00 ACS Regal Sport Concordia Chiajna 1 0     STA Concordia Chiajna    
12:00 Concordia Chiajna CS Otopeni 1 0     STA CS Otopeni       12:00 ACS Regal Sport CS Otopeni 2 0
                               
  SEMIFINALE
 
            DATA Joi - 14.05.2015            
            ORA SEMIFINALE Rezultat            
            16:00 Dinamo 1948 Concordia Chiajna 2 2 6 5 dupa Lovituri de Departajare    
            18:00 FC Voluntari ACS Regal Sport 1 3            
                                 
                               
FINALE  -  CLINCENI
                               
            DATA Joi - 21.05.2015            
            ORA FINALE Rezultat            
            10:00 Concordia Chiajna FC Voluntari 1 0            
            18:30 Dinamo 1948 ACS Regal Sport 3 1            
 

PLAY - OFF

Grupa 2000 - seria 1
TEREN - AGRONOMIA 
                                 
DATA Sambata - 09.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015   DATA Sambata - 16.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat   ORA ETAPA  3  Rezultat
  ACS Regal Sport STA       16:00 ACS Regal Sport SC FC Steaua 2 1     STA SC FC Steaua    
16:00 SC FC Steaua AS Real Varasti 17 1     STA AS Real Varasti       16:00 ACS Regal Sport AS Real Varasti 11 0
                               
  SEMIFINALE
 
            DATA Duminica - 17.05.2015            
            ORA SEMIFINALE Rezultat            
            16:00 ACS Regal Sport FC Dinamo 1948 1 1 5 4 dupa lovituri de departajare    
            18:00 SC FC Steaua SC Sport Team 0 3            
                                 
                               
                               
FINALE  -  AGRONOMIA
                               
            DATA Marti - 19.05.2015            
            ORA FINALE Rezultat            
            16:00 FC Dinamo 1948 SC FC Steaua 1 3            
            18:00 ACS Regal Sport SC Sport Team 2 0            
 

PLAY - OFF

Grupa 2000 - seria 2
TEREN - AGRONOMIA 
                                 
DATA Sambata - 09.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015     DATA Sambata - 16.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat     ORA ETAPA  3  Rezultat
  FC Dinamo 1948 STA       18:00 FC Dinamo 1948 SC Sport Team 0 0 3 4   STA SC Sport Team    
18:00 SC Sport Team AS Aldo Sport 2 0     STA AS Aldo Sport         18:00 FC Dinamo 1948 AS Aldo Sport 5 1
                                 
SEMIFINALE
 
            DATA Duminica - 17.05.2015              
            ORA SEMIFINALE Rezultat              
            16:00 ACS Regal Sport FC Dinamo 1948 1 1 5 4 dupa lovituri de

departajare

   
            18:00 SC FC Steaua SC Sport Team 0 3              
                                   
                                 
FINALE  -  AGRONOMIA
                                 
            DATA Marti - 19.05.2015              
            ORA FINALE Rezultat              
            16:00 FC Dinamo 1948 SC FC Steaua 1 3              
            18:00 ACS Regal Sport SC Sport Team 2 0              
 

PLAY - OFF

Grupa 2001 - seria 1
TEREN - TIRIAC ARENA 
                                 
DATA Sambata - 09.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015   DATA Sambata - 16.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat   ORA ETAPA  3  Rezultat
  ACS Regal Sport STA       8:30 ACS Regal Sport FC Juventus 2 1     STA FC Juventus    
8:30 FC Juventus CS Otopeni 8 0     STA CS Otopeni       8:30 ACS Regal Sport CS Otopeni 7 1
                               
  SEMIFINALE
 
            DATA Marti - 19.05.2015            
            ORA SEMIFINALE Rezultat            
            8:30 ACS Regal Sport FC Juniorul 3 0            
            10:00 FC Juventus FC Dinamo 1948 0 3            
                                 
FINALA  MICA  -  TIRIAC  ARENA
                 
      DATA Sambata - 30.05.2015    
      ORA FINALA  MICA Rezultat    
      8:30 FC Juniorul FC Juventus        
                 
FINALA  MARE  -  CLINCENI
                 
      DATA Joi - 21.05.2015    
      ORA FINALA  MARE Rezultat    
      16:00 ACS Regal Sport FC Dinamo 1948 1 3    

PLAY - OFF

Grupa 2001 - seria 2
TEREN - TIRIAC ARENA 
                                 
DATA Sambata - 09.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015   DATA Sambata - 16.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat   ORA ETAPA  3  Rezultat
  FC Dinamo 1948 STA       10:00 FC Dinamo 1948 FC Juniorul 1 0     STA FC Juniorul    
13:00 FC Juniorul CS Cautis 4 0     STA CS Cautis       10:00 FC Dinamo 1948 CS Cautis 9 1
                               
  SEMIFINALE
 
            DATA Marti - 19.05.2015            
            ORA SEMIFINALE Rezultat            
            8:30 ACS Regal Sport FC Juniorul 3 0            
            10:00 FC Juventus FC Dinamo 1948 0 3            
                                 
FINALA  MICA  -  TIRIAC  ARENA
                 
      DATA Sambata - 30.05.2015    
      ORA FINALA  MICA Rezultat    
      8:30 FC Juniorul FC Juventus        
                 
FINALA  MARE  -  CLINCENI
                 
      DATA Joi - 21.05.2015    
      ORA FINALA  MARE Rezultat    
      16:00 ACS Regal Sport FC Dinamo 1948 1 3    

 

PLAY - OFF

Grupa 2002 - seria 1
TEREN - BRANESTI 
                                 
DATA Vineri - 08.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015   DATA Marti - 12.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat   ORA ETAPA  3  Rezultat
  ACS Regal Sport STA       16:00 ACS Regal Sport AS Dan Chilom 4 0     STA AS Dan Chilom    
16:00 AS Dan Chilom FC Rapid 4 0     STA FC Rapid       16:00 ACS Regal Sport FC Rapid 13 0
                               
  SEMIFINALE
 
            DATA Joi - 14.05.2015            
            ORA SEMIFINALE Rezultat            
            16:00 ACS Regal Sport FC Juniorul 4 1            
            18:00 AS Dan Chilom FC Dinamo 1948 1 6            
                               
                               
                               
FINALE  -  CLINCENI
                               
            DATA Duminica - 17.05.2015            
            ORA FINALE Rezultat            
            16:00 FC Juniorul AS Dan Chilom 5 1            
            17:30 ACS Regal Sport FC Dinamo 1948 1 2            

 

PLAY - OFF
Grupa 2002 - seria 2
TEREN - BRANESTI 
                                 
DATA Vineri - 08.05.2015   DATA Duminica - 10.05.2015   DATA Marti - 12.05.2015
ORA ETAPA  1  Rezultat   ORA ETAPA  2  Rezultat   ORA ETAPA  3  Rezultat
  FC Juniorul STA       18:00 FC Juniorul FC Dinamo 1948 1 2     STA FC Dinamo 1948    
18:00 FC Dinamo 1948 Vointa Buftea 3 0     STA Vointa Buftea       18:00 FC Juniorul Vointa Buftea 3 0
                               
  SEMIFINALE
 
            DATA Joi - 14.05.2015            
            ORA SEMIFINALE Rezultat            
            16:00 ACS Regal Sport FC Juniorul 4 1            
            18:00 AS Dan Chilom FC Dinamo 1948 1 6            
                                 
FINALE  -  CLINCENI
                               
            DATA Duminica - 17.05.2015            
            ORA FINALE Rezultat            
            16:00 FC Juniorul AS Dan Chilom 5 1            
            17:30 ACS Regal Sport FC Dinamo 1948 1 2            

 

HOTARARE

COMISIA  DE  COMPETITII  COPII  SI  JUNIORI  INTRUNITA  IN  DATA  DE  06.03.2015  ORA  10,00  A  HOTARAT  CA ETAPA  PROGRAMATA  IN  DATA  07/08.03.2015  SE  AMANA  SI  ESTE  REPROGRAMATA  IN  DATA  DE  01.04.2015

 

ANUNT  !

AMF Bucuresti  reaminteste  echipelor  participante  la  campionatul  de  copii  si  juniori  editia  2014 – 2015  :

-      sa  se  prezinte  cu  carnetele  de  legitimare  pentru  viza  anuala

-      sa  programeze  din  timp  efectuarea  vizitei  medicale

Aceste  operatiuni  trebuiesc  efectuate  in  timp  util   pentru  ca  jucatorii  sa  poata  participa  la  jocurile  programate  la  reluarea  sezonului  competitional.

 

ANUNT !

Programul  returului  de  campionat  si  programarea  restantelor  este  prezentata  mai  jos.

Va rugam sa luati masuri pentru a viza carnetele pe anul 2015 si a face vizita medicala de catre jucatori pentru a putea participa la jocurile programate comform programului afisat.

PROGRAMARE
RETUR  CAMPIONAT  COPII  SI  JUNIORI   2014 - 2015
                                               
Nr.crt. Grupa Total ETAPE PLAY OFF
21-22.02 28.02 - 01.03 04.03 07-08.03 - AMANATA 14-15.03 18.03 21-22.03 25.03 28-29.03 01.04 - RESTANTA 04-05.04 08.04 11-12.04 14.04 16.04 18-19.04 25-26.04 02-03.05 09-10.05 12.05
1 1996 - 1997 15 etape RESTANTE 12 13 14 15 RESTANTE 16 RESTANTE 17 14 18 19 SARBATORILE  DE  PASTE 20 21 22 23 24 25 26 NU
2 1998 15 etape 12 13 14 15 16 17 14 18 19 20 21 22 23 24 25 26 NU
3 1999  I 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
4 1999  II 11 etape     12 13 14 15 12 16 17 18 19 20 21 22     05 - 16.05
5 1999  III 11 etape     12 13 14 15 12 16 17 18 19 20 21 22     05 - 16.05
6 2000  I 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
7 2000  II 11 etape     12 13 14 15 12 16 17 18 19 20 21 22     05 - 16.05
8 2000  III 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
9 2001  I 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
10 2001  II 11 etape     12 13 14 15 12 16 17 18 19 20 21 22     05 - 16.05
11 2001  III 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
12 2001  IV 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
13 2002  I 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
14 2002  II 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
15 2002  III 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
16 2002  IV 8 etape       11 12 13   14     15 16 17 18     05 - 16.05
                                             
  1996 - juniori A1 - castigatoarea pana la data de 14.05.2015
  1998 - juniori B1 - castigatoarea pana la data de 18.05.2015
  2000 - juniori C - castigatoarea si locul 2 pana la data de 20.05.2015
  2002 - juniori D - castigatoarea si locul 2 pana la data de 17.05.2015

 

 

ATENTIE  ! ! !

 

Pentru  buna  desfasurare  si  organizare  a  jocurilor,  Comisia   Municipala   a Arbitrilor  reaminteste  arbitrilor  ca  au  urmatoarele  obligatii  si  responsabilitati :

-            Inainte de  inceperea  jocurilor,  LA  TOATE  GRUPELE  DE  VARSTA,    sa verifice  daca  carnetele de  legitimare  au :

-           Viza  anuala  AMFB

-           Viza medicala

-           C.I.  sau  certificatele  de  nastere  in  original  sau  copie  legalizata.

Jucatorii  care  NU  INDEPLINESC  CUMULATIV cerintele  de  mai  sus  NU  AU  DREPTUL  sa  participle  la  joc.

Echipa  sau  echipele  care  NU  INDEPLINESC  CUMULATIV  cerintele  de  mai  sus (acestea  sunt  prevazute  in  Regulamentul  de organizare  a  campionatului 2014 – 2015  la  toate  grupele  de  varsta), NU  POT  PARTICIPA  LA JOC, urmand  sa  suporte  sanctiunile  prevazute  in  regulament.

La minifotbal : Grupele  unde  se  joaca  fara  puncte  –  echipele  vor  prezenta  copie  xerox  a  certificatului  de  nastere  semnat  si  stampilat  de  clubul  respective “CONFORM  CU  ORIGINALUL”.  In  caz  de  contestatie,  echipele sunt   obligate  sa  prezinte  certificatul  de  nastere  in  original.

ATENTIE  ! ! !  :  La  jocurile  de  Liga  4, arbitri  nu  vor  solicita  C.I  sau certificatul  de  nastere  al  jucatorilor, dacat  in situatia  in care  jucatorii  respectivi  fac obiectul  unei  contestatii. 

Numarul  de  inlocuiri : Liga  4          -          4

                                              Copii  si  juniori  -  7

                  PRESEDINTE  C.M.A.

                     Nicolae  Marodin

 

ATENTIE  !!!

Se  aduce  la  cunostinta  echipelor   participante  la  campionatul  2014 – 2015  ca  incepand  cu  etapa  din  data  de  25.10.2014  NU  MAI  POT  JUCA  PE  BAZA  TABELULUI  DE  JUCATORI.  Echipele  care  nu  se  conformeaza  vor  suporta  prevederile  regulamentare. 

Exceptie  fac  jucatorii  care  nu  au  implinit  varsta  de  7 ani.

 

ATENTIE !

Echipele care sunt gaze trebuie sa anunte Comisia de Competitii :

-      terenul,

-      ziua 

-      ora

unde  sa fie programata echipa cu 7 (sapte) zile inainte de programarea etapei respective (pana vineri inclusiv).

. In caz contrar, echipa respectiva va fi programata in baza comunicarii initiale de la inceputul campionatului si se va face raspunzatoare de nedisputarea jocului suportand sanctiunile regulamentare” – Regulamentul de organizare si desfasurare al competitiilor organizate de AMFB rezervat tuturor categoriilor de copii si juniori – Editia 2014 - 2015

ANUNT

         Accesul in Complexul Agronomic si la baza sportiva se face prin Bd. Marasti

 

 

PROGRAMUL ETAPELOR

 TURUL  CAMPIONATULUI  DE  JUNIORI  -  EDITIA  2014 - 2015